Merupuri

Moderator: Jeźdźcy Apokalipsy

Joga
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Joga »

Właśnie skończyłam czytać. I cieszę się, że trafiłam na nią jak już jest skończona, bo nic mnie tak nie zabija jak brak dalszej części. Przeczytałam, bo jako, że kreska z Vampire Knight oczywiście mnie oczarowała - tak chciałam zobaczyć jak będzie z resztą. Powiem tak... nie zawiodłam się na kresce, ale co do fabuły mam mieszane uczucia. Oczywiście bajki bajkami, jest księżniczka, jest książę, są pocałunki - ekstra. Ale siedmiolatek?! XD Jak dla mnie nie do przejścia. Jakby na to nie wiem, np. wyszło, że w jego świecie jakoś czas leci szybciej i zrównali się wiekiem, cokolwiek byłoby lepsze niż dziewczyna zakochana w dziecku :"D O ile dziecko mogę zrozumieć, bo tak juz zazwyczaj mają; szybko się przywiązują, są zazdrosne, chcą mieć innych na wyłączność. Tak Airi nie ma wytłumaczenia XD To takie małe ale. Poza tym manga ogólnie ciekawa i miło jest po przeczytaniu kolejnego shoujo nie powiedzieć... 'o nieee znowu to samo'. A co do postaci to nie będę się rozpisywać, ogólnie oczywiście najbardziej chyba spodobał mi się Razu, no i uwielbiałam jak pojawiał się Lei ^^
A! I oczywiście królowa była nieziemska z tym swoim chichotem :"D

Dziękuję bardzo za tłumaczenie, niesamowicie miło jest móc cieszyć się kreską nie zawracając sobie głowy zrozumieniem tekstu po angielsku :-)
malajka22

Post autor: malajka22 »

Tak jak zawsze wiem od czego zacząć pisanie, tak w tym wypadku mam kompletną pustkę ;] oczywiście to wszystko na plus, ponieważ wszystko było tak dopracowanie ( począwszy do całej historii, bohaterów ich charakterów..et cetera ), że dosłownie człowiek się gubi co ma wychwalać pierwsze ;]
TrX

Post autor: TrX »

Nie da się ściągnąć rozdziału 10
Midori-chan

Post autor: Midori-chan »

Weszłam wczoraj zupełnie przez przypadek, bo kiedyś ktoś wspomniał przy mnie tą mangę i jakoś poczułam potrzebę jej przeczytania... a jak wczoraj zaczęłam to tak się wciągnęłam, że nie mogłam pójść spać dopóki jej nie skończyłam. ;p Cudna manga, może faktycznie historia jest nieco naciągana, ale i tak bardzo mi się podobała. Nie wiem czy inni też mieli wrażenie, że czasem akcja działa się nieco zbyt szybko? I bardzo chcę ciąg dalszy, dlaczego to ma tylko 4 tomy? Oni są cudowni. Dzisiaj przeczytałam wszystkie 4 tomy po raz drugi, naprawdę... mimo paru niedociągnięć zakochałam się w tej mandze. Absolutnie i na zabój. Aram jest taki uroczy! <3
maina

Post autor: maina »

O naiwności... To jedno o czym pomyślałam po przeczytaniu tejże mangi. Ale czy złe? O nie! Naiwność tutaj idzie w parze z dobra zabawą. Warto zauważyć, że nie ma tu miejsca na bezsens. Przynajmniej w teori, ale ktoż to bierze na serio tąże hmm mi tu pasuje najlepiej bajke. Może bez jakiegokolwiek morału, może nie dokońca z surrealistycznego świata, ale za to z przebojową księżniczką i z za wcześnie wyrośniętym księciuniem...
terra1818

Post autor: terra1818 »

Widzę że dużo pozytywnych komentarzy, przeczytałam dopiero pierwszy rozdział i powiem szczerze że mnie naprawdę wciągnęło ^^. Jest tylko mały problem:/ Nie mogę ściągnąć z pierwszego tomu czwartego chapter'u =.=' Czy mogę mieć jakąś nadzieję że zostanie to poprawione?
Anja-chan

Post autor: Anja-chan »

Świetna, romantyczna manga! Więcej takich proszę:PPPP :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ah zhai

Post autor: ah zhai »

Fajny pomysł na fabułę ;) Wszystko jest dopracowane w każdym calu.
Obrazki po prosty cud, miód i do tego orzeszki :-D .. aż można się rozpłynąć..
Ostatnio zmieniony 23 sie 2011, 13:49 przez ah zhai, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Eweliina
Baka-ekipa
Baka-ekipa
Tytuł użytkownika: eweliina
GG: 61013893
Post autor: Eweliina »

Moja pierwsza manga która dzisiaj skończyłam czytać....Na początku miałam obawy co do fabuły zrodzonych z wadliwości co do wieku głównych bohaterów i całego tego pomysłu z 'pocałunkiem księżniczki', ale szybko się przekonałam do tego pomysłu i jednak pomysł wydal mi się całkiem fajny....:) Postacie naprawdę barwne chociaż czasami miałam problemy z odróżnieniem kto kim jest, ale myślę ze przejawia się to dlatego iż nie mam w tym wprawy jako ze to moja pierwsza styczność z tego typu 'książką' dlatego mogły mi się one wydawać momentami bardzo podobne.....Ta manga zdecydowanie zachęciła mnie do poznawania innych projektów...:)
Xiau

Post autor: Xiau »

uwielbiam <3 . nie wiem kiedy ostatnio czytałam tak genialną mangę, może jest trochę przesłodzona, ale to ma swój osobisty urok ; ) . kreska i fabuła jest genialna . na początku też miałam co do niej wątpliwości, ale po paru chaptera się rozwiała, naprawdę polecam ; ) .
Skarpetka

Post autor: Skarpetka »

Muszę przyznać, że dobrze się bawiłam czytając Merupuri, chociaż przerażała mnie ta miłość do 7-latka :roll: Wiadomo, że w normalnych okolicznościach jest to abstrakcja, ale że to manga... tam wszystko jest możliwe. Jedyne co mi jakoś nie pasowało to ta końcówka ... Jak to możliwe, że nagle między nimi zrobiły się tylko 3-lata różnicy? Coś mnie chyba ominęło :lol: Przyznaję jednak, że główny bohater był naprawdę uroczy ;-)
Violet

Post autor: Violet »

Zawsze byłam sceptycznie nastawiona do mangi, nie wiedzieć czemu. No, ale jak już zobaczyłam kolejną dramę/film na podstawie magi. Postanowiłam spróbować jakaś przeczytać. Wybrałam tą pozycję na chybił trafił i muszę przyznać, że mój sceptycyzm po pierwszym tomie gdzieś wyparował. Ktoś go zniknął magicznym sposobem (może Aram? xD) Teraz zabieram się za czwarty tom i jestem oburzona tym, że jest on ostatni. ;)
ODPOWIEDZ